Surmav valge

Surmav valge

Ma olin pärast eelmisi Robert Galbraithi (loe: J. K Rowlingu) raamatute lugemist pikkisilmi järge oodanud ja võtsin “Surmava valge” kohe käsile. Kummalisel kombel jäi postitus kohe tegemata ja saab nüüd aasta lõpus sisse kantud.

Eradetektiiv Cormoran Strike’i büroosse tuleb kasimata noormees Billy, kes usub, et nägi lapsepõlves pealt koletut kuritegu. Kuigi on selge, et noormehe mõistusega pole kõik korras, jääb midagi tema jutu juures Strike’i häirima ja ta asub tõe jälgi ajama.

Õige varsti vajab büroo teeneid üks tuntud poliitik ning Strike ja büroo kaasosanik Robin Ellacott hakkavad tegelema väljapressimisjuhtumiga, millel on ootamatu seos Billy looga. Taustaks 2012. aasta Londoni olümpiamängude sagin, sukelduvad Strike ja Robin, kelle tunded teineteise vastu muutuvad aina keerulisemaks, rikaste ja ilusate maailma, mille glamuurse fassaadi taga paljastub aga midagi sootuks inetumat …

Tegemist oli väga hea raamatuga. Autor on ääretult põhjalik süžee ülesehitamisel ja siit tuleneb ka peamine puudus, mida teisedki raamatut lugenud kurdavad – see raamat on üüratult pikk. E-raamatuna lugedes seda kohe ei adunudki, aga praegu raamatupoe lehelt vaatan, et tervelt 592 lehekülge. Kui üks väga hea lugu on nii pikk, siis sa loed selle küll läbi, kuid tunned end pärast päris kurnatult.

Teine aspekt, mida mitmed lugejad kiruvad on Robini ja Cormorani suhetedraama, et ei sobivat kriminulliga kokku. Mulle vastupidi, justnimelt see meeldis. Kolme eelneva raamatuga on osatäitjad piisavad tuttavaks saanud ja tahaksi näha, kuidas asjad nende vahel edasi arenevad.

Üldiselt võib Rowling järgmisena kasvõi 800-leheküljelise raamatuga välja tulla, Strike’i uued seiklused võtaks iga kell lugemiseks. Guugeldades ja raamatu sisu meenutades avastasin, et BBC-l on ka teleseriaal tehtud. Küll tahaks näha seda! Saage siis tuttavaks Cormoran ja Robin näevad välja sellised. 🙂

p05d1m78

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s